20 Haziran 2013 Perşembe

Kazova İşçileri Gaye Somuncu'nun Çalıştığı İşyeri Önünde Eylem YaptıDİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ

Patronları Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu tarafından 31 Şubat’ta hiçbir hakları ödenmeden işten çıkartılan Kazova Tekstil işçileri, patronlarına ulaşıp haklarını alabilmek için eylemlerini sürdürüyor. Daha önce defalarca patronlarının evine giden ancak ulaşamayan işçiler, 19 Haziran Çarşamba günü, Ümit Somuncu’nun Çalık Holding’de Kurumsal iletişim müdürlüğü yapan kızı Gaye Somuncu’ya üçüncü kez gittiler.

Saat 15.30’da Zincirlikuyu’da ki Çalık Holding binasının olduğu sokak başında Kazova Tekstil Patronları Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu’ya Haklarımızı Yedirmeyeceğiz yazılı pankartı açan işçiler, ‘’Sadaka Değil Hakkımızı İstiyoruz, Hakkımızı Gaye Somuncu’ya Yedirmeyiz, Yaşasın Kazova Direnişimiz’’ sloganları eşliğinde şirket önüne geldiler.

Burada yapılan basın açıklamasında;

‘’Bugün burada olmamızın nedeni patronumuz Ümit Somuncu’nun kızı Gaye Somuncu bu işyerinde çalışıyor olması. Defalarca telefonda ve bir kez de yüz yüze görüşmemize karşın somut bir adım atmamış olması nedeniyle yine buradayız. Madem mazlumun yanında olduğunu iddia ediyorsun, şimdi hakları gasp edilen işçilerin yanında yer alarak, yıllardır gösterdiğin duyarlılığı bizler içinde gösterip, babanın ve ağabeyinin karşısına dikilmelisin. Bir önceki gelişimizde ‘’ailemle görüşmüyorum, bir daha buraya gelirseniz iş yerinden istifa edeceğim beni bulamayacaksınız’’ demiştin. Eğer adaletten yanaysan bunu yapmak kaçmak demektir. Oysa insan ‘’inandığı, hayatını adadığı’’ şeyler uğruna her zorluğa göğüs gerer. Tabi samimiyse. Bu yüzden nereye giderseniz gidin sizinde peşinizi bırakmayacak, arayıp bulacak, her yerde babanız ve ağabeyinizin yanına koyacağız. Haklarımızı alana kadar eylemlerimize devam edeceğiz’’ denildi.

Açıklamanın ardından yarım saat oturma eylemi yapıldı. Bu esnada yoldan geçen araçlar korna çalarak, alkış tutarak işçilere destek oldular. Haftaya aynı saatte burada olunacağı duyurusu yapılarak eylem sonlandırıldı.


 KAZOVA TEKSTİL İŞÇİLERİ
DİRENİŞ ÇADIRI ADRESİ: İyiniyet Sok. No: 17 Merkez Mh. Şişli
BLOGSPOT ADRESİ:  kazovaiscileri.blogspot.com

MAİL ADRESİ: kazovaiscileri@gmail.com

TELEFON NUMARASI: 0542 353 68 17


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder